Designer: Joomla 3.2 Templates

Hospicjum w katedrzeNa zakończenie 67 Tygodnia Miłosierdzia w katedrze sosnowieckiej miało miejsce niezwykłe wydarzenie.

  Na uroczystej Mszy św., celebrowanej przez bpa Grzegorza Kaszaka, zgromadziła się wielka rodzina przyjaciół, dobroczyńców, wolontariuszy i pracowników Hospicjum Świętego Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

 Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy w intencji zmarłych będących pod opieką Hospicjum. W wypominkach prosiliśmy dobrego Boga, aby po ziemskim życiu, połączonym z krzyżem choroby i cierpienia, przyjął ich do nieba. O godzinie 18 rozpoczęła się Eucharystia. W swojej homilii bp Grzegorz nawiązał do postaci bł. Matki Teresy z Kalkuty, która całe swoje życie poświęciła bezinteresownej służbie ludziom chorym, kalekim, opuszczonym. Najgłębszym motywem jej działalności – mówił biskup – była wiara i żarliwa miłość do Jezusa. To właśnie ta wiara i ta miłość nie pozwalały Matce Teresie przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy. Błogosławiona z Kalkuty pozostaje przykładem dla wszystkich, którzy działają na rzecz potrzebujących. Eucharystię uświetnił śpiew scholi Diakonii Muzycznej Ruchu Światło – Życie.

Po Mszy św. odbył się koncert charytatywny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Sosnowcu, podczas którego rozprowadzane były cebulki żonkili. Zasadzone jesienią, rozkwitają na wiosnę, stając się symbolem nadziei. Ta nadzieja pozwala żyć, pomaga z ufnością patrzyć w przyszłość.

Warto wspomnieć, że Hospicjum św. Tomasza podjęło starania o wybudowanie domu hospicyjnego w Sosnowcu. Jest to wielkie przedsięwzięcie, które wymaga wsparcia ludzi dobrej woli. Dlatego już dziś zapraszamy na kolejny koncert charytatywny. W poniedziałek 24 października o godzinie 18.00 w nowej siedzibie Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury przy ul. Będzińskiej 35 w Sosnowcu wystąpi Stanisław Soyka. Bilety – cegiełki zasilą konto Hospicjum i sprawią, że marzenia o domu hospicyjnym szybciej się zrealizują.

ks. Dawid  Kuczek

Saturday the 6th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.