Designer: Joomla 3.2 Templates

Ministranci

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w II Młodzieżowych Mistrzostwach Diecezji Sosnowieckiej w POOL-BILARDZIE 
Zawody przeznaczone są dla młodzieży Diecezji Sosnowieckiej. Do udziału w zawodach uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. 

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi Seminarium 18.05.2019 r.

9 czerwca w klubie bilardowym Falcon w Sosnowcu odbyły się mistrzostwa diecezji sosnowieckiej w pool-bilardzie. W turnieju startować mogły dzieci oraz młodzież z naszej diecezji. W swojej kategorii dobre III miejsce zajął nasz ministrant Mateusz Brych

W ubiegłą sobotę grupa ministrantów i kandydatów z naszej parafii wyruszyła do Częstochowy na Dzień Otwarty Seminarium. Na co dzień to miejsce dostępne tylko klerykom.

W ubiegłą niedzielę w naszej  Katedrze miała miejsce ważna uroczystość. Podczas Mszy świętej o godz. 10.30 na ministranta został pasowany Mateusz Brych. Jako znak przyjęcia do grona ministrantów Mateusz otrzymał komżę. Uroczystość ta była dla Mateusza zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań, w czasie których poznawał "tajniki" liturgii. Liczymy, że nasz nowy ministrant będzie jak najlepiej służył Bogu przy ołtarzu.

25 listopada, w sobotę, przedstawiciele ministrantów i lektorów naszej parafii wzięli udział w XXI Diecezjalnym Turnieju Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Do konkursu zgłosili się ministranci ze wszystkich dekanatów naszej diecezji. Rozegrano pojedynki na 16 stołach jednocześnie. Walka toczyła się w kategoriach: III-IV kl. szkoły podstawowej, V-VI kl. szkoły podstawowej, VII kl. szkoły podstawowej i gimnazjum, szkoła średnia oraz duchowni.

Friday the 5th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.