Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

Serdecznie zapraszamy w 2 i 4 poniedziałek każdego miesiąca o godzinie 18.30 w Domu Katolickim.

Niech w te święta w Waszych sercach
zagości pokój, radość i szczęście.
Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi
w każdym dniu Nowego Roku.
Z całego serca życzymy Wam
spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze!

 życzą 

Duszpasterze Parafii

Opis projektu koncepcyjnego drzwi głównych do Bazyliki Katedralnej

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu

 

Po ustaleniach w małym gronie konsultantów szkicu, projektu wstępnego w skali 1:20, został zrealizowany do dalszych konsultacji projekt rysunkowy, dokładniejszy drzwi spiżowych w skali 1:10.

Biorąc pod uwagę szereg aspektów związanych z architekturą Bazyliki Katedralnej, a szczególnie bogatym artystycznie wystrojem wnętrza, polichromia, witraże, - ogólne założenie projektu spiżowych drzwi głównych zostało podporządkowane ściśle związkom ideowym i teologicznym, które mają zastosowanie we wnętrzu świątyni. Stąd kompozycja i środki, które zastosowałem wraz z odpowiednią narracją teologiczną są podporządkowane warstwie semantycznej ikoniczności i estetyce konwencjonalizacji. Brama – to przejście ze świata publicum w strefę sacrum i ma tę strefę zapowiadać.

Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00 oraz w soboty od 10.00 do 11.00.

 

Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie w Polsce i na pomoc dla studiujących.

Jutro ks. Bp Grzegorz będzie obchodził 7 rocznicę sakry biskupiej. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.

Droga Krzyżowa FOTO

Droga Krzyżowa ulicami Sosnowca z katedry do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Podkategorie

Friday the 5th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.