Designer: Joomla 3.2 Templates

21.04.19.              WIELKANOC – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

 

Jutro II dzień świąt wielkanocnych. Porządek mszy świętych jak w niedzielę. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie w Polsce i pomoc studiujących w nich.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O godz.15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej katedrze jest codziennie od g. 8.30 do 18.00, z wyjątkiem niedziel i uroczystości.  Z racji oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek, nie ma postu. W sobotę nabożeństwo maryjna po mszy św. o g. 8.00.

We wtorek o g. 8.00 – msza święta w kaplicy Matki Bożej.

Przy pomniku, obok katedry, zamontowane zostały dwa anioły: Anioł Wolności i Anioł zwycięstwa. Są one wykonane przez Pana Prof. Czesława Dźwigaja z Krakowa, autora całego pomnika. Teraz pomnik jest już ukończony. Jest on jedyny w naszym kraju. Pomału staje się symbolem naszego miasta. Koszt jednego anioła to 21 tys. zł. Poszukujemy sponsorów. Dla ofiarodawcy będzie umieszczona tablica pod aniołem. Można na trwale zapisać się w pięknej historii tego miejsca.

 Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich swoją radością płynącą z pustego grobu. Alleluja.

Sunday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.