Designer: Joomla 3.2 Templates

                  24  NIEDZIELA ZWYKŁA

Wyrażamy naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy zamawiają intencje mszalne     w naszej katedrze za żywych i za zmarłych.      Jeśli mamy rocznice za żywych czy za zmarłych w przyszłym roku, to już trzeba sobie zamawiać msze święte, na dany dzień.    Przyjmujemy na msze św. gregoriańskie na przyszły rok.                                                                          

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej. Modlimy się za żyjąc. Zamawiamy intencje dziękczynne i błagalne.

Dzisiaj o g. 12.00, mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz z racji uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, przy nowym pomniku, poświęconej więziennikom i kapelanom więziennym z Górnego Śląska i z Zagłębia. Będzie orkiestra wojskowa, kompania honorowa i chór. Będą przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek – św. męczenników Korneliusz i Cypriana,

- w środę – św. Stanisława Kostkę,

- w sobotę -  święto św. Mateusza Ewangelisty.

29 września o godz. 16.30, z okazji 130 - lecia Cerkwi prawosławnej w Sosnowcu, odbędzie się w naszej katedrze koncert, w wykonaniu chóru „OKTOICH” z Wrocławia.                                   

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.   Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę.                                                  

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przezywanie niedzieli, wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Sunday the 27th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.