Designer: Joomla 3.2 Templates

27.10.19.                                    30 NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza św. Gregoriańska to 30 Mszy św. odprawianych za zmarłego przez 30 kolejnych dni. Powszechnie Msze św. gregoriańskie odprawiane są za jednego zmarłego. Mszy św. gregoriańskiej przypisuje się szczególną skuteczność dla uwolnienia zmarłego od kary czyśćca. Rodzina lub przyjaciele mając to na uwadze niech dołożą starań, aby każdy zmarły otrzymał dar przynajmniej jednej „gregorianki”.
W piątek  przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.   Msze święte w katedrze o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00. Nie ma mszy św. o g. 16.00.   Nie ma postu w ten piątek.

Na cmentarzu parafialnym msze św. o g. 10.00, procesja o g. 13.30 i o 14.00 msza święta.    Na cmentarzu, w Dzień Wszystkich Świętych, możemy składać ofiary na rzecz naszego Seminarium duchownego w Częstochowie. Możemy też na cmentarzu zamawiać wypominki.  Przyjmujemy wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.

W sobotę,  Dzień Zaduszny – dzień szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Msze święte o g. 7.00, 9.00, 18.00.  Na cmentarzu msza święta w Dzień Zaduszny o g. 12.00. Będziemy się modlić za spoczywających na cmentarzu.   Od 2 listopada Różaniec za zmarłych z wypominkami o g. 17.00.

W tych dniach pamiętamy, w sposób szczególny o modlitwie za naszych zmarłych, o przyjęciu w ich intencji Komunii Świętej, zamówieniu mszy świętej i modlitwy wypominkowej.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź podczas wszystkich mszy świętych. Nabożeństwo do Serca Bożego o g. 17.45.  W sobotę nabożeństwo maryjne po mszy św. o g. 9.00.

Droga Krzyżowa dla mężczyzn, będzie 15 listopada o g. 18.30. 

Zapraszam dzisiaj,  na koncert chóru katedralnego Lutnia o g. 18.45, z racji jubileuszu 115 – tej rocznicy istnienia. Msze odprawi Ks. Bp Grzegorz.                                                                                                                              

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Echo Katedry. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę.  Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.  Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przeżywanie niedzieli, wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Sunday the 27th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.