Designer: Joomla 3.2 Templates

3.11. 19.                            31 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Wyrażamy naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy zamawiają intencje mszalne     w naszej katedrze za żywych i za zmarłych.               Przyjmujemy na msze św. gregoriańskie na przyszły rok.

We wtorek o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej o g. 8.00.

Nabożeństwa różańcowe za zmarłych z wypominkami oktawalnymi, codziennie o g. 17.00.  Zakończenie oktawy w przyszłą sobotę.       Możemy zamawiać jeszcze wypominki roczne.

W naszej Parafii, wprowadzamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla mężczyzn. To nabożeństwo odprawiane będzie w każdy trzeci piątek miesiąca. Na pierwsze takie nabożeństwo zapraszamy Panów 15 listopada o g. 18.30.                         

Nasze gratulacje,  kierujemy do ks. dra Krystiana Kucharczyka, który w ubiegły wtorek, obronił tytuł pracy habilitacyjnej, z zakresu prawa małżeńskiego i otrzymał tytuł doktora habilitowanego. Cieszmy się z tego osiągnięcia Księdza Krystiana.

Z tej racji, że wielu naszych księży, pracujących w naszej Parafii, zna języki obce, w  naszej katedrze będzie możliwość spowiedzi w różnych językach.    Ks. dr hab. Krystian Kucharczyk, będzie spowiadał w języku włoskim.                         

Ks. dr Dariusz Piasecki, będzie spowiadał w języku  francuskim i greckim.                  

Ks. dr Michał Knapik, będzie spowiadał w języku angielskim.                                                  

O czasie tych spowiedzi będzie informowała tablica w gablocie i przy konfesjonałach.       Będzie też informacja na stronie internetowej naszej Parafii.

Na naszym cmentarzu jest kolumbarium na urny. Kto by chciał zarezerwować miejsce w kolumbarium, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii na cmentarzu.   Przypominamy o opłatach grobów. Nie opłacone i zapomniane groby, będą przeznaczone do ponownego pochówku.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego. 

Dziękuję za składane ofiary na katedrę.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.                                             

Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przeżywanie niedzieli, wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

 

Sunday the 27th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.