Designer: Joomla 3.2 Templates

10.11.19.                          32 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wyrażamy naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy zamawiają intencje mszalne     w naszej katedrze za żywych i za zmarłych. Przyjmujemy na msze św. gregoriańskie na przyszły rok.

We wtorek o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za wdowy i wdowców. Będzie ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.

W poniedziałek przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to święto Narodowe. Msze święte w katedrze o g. 7.00, 9.00, o 12.00 oraz o g. 18.00.  O g. 12.00, modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.

W naszej Parafii, wprowadzamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla mężczyzn. To nabożeństwo odprawiane będzie w każdy trzeci piątek miesiąca. Na pierwsze takie nabożeństwo zapraszamy Panów 15 listopada o g. 18.30.  Przyjdźmy Panowie na nasze spotkanie z Panem Jezusem.  W bocznym ołtarzu przy wejściu do zakrystii jest nowy obraz św. Józefa, który będzie Patronem spotkań mężczyzn. Jego pragniemy obrać za patrona męskich spotkań na modlitwie.

W przyszłą niedzielę o g. 10.30, msza święta w intencji służb mundurowych. Mszy św. będzie przewodniczył Pasterz naszej Diecezji Ks. Bp Grzegorz Kaszak. W niedzielę 17 listopada w naszej parafii będziemy gościć Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Sosnowca, które wraz z nami będą modlić się  o beatyfikację Czcigodnej Sługi Bożej Matki Teresy Kierocińskiej. Po każdej  Mszy św. (z wyjątkiem godz. 10.30) przybliżą nam życie i posługę „Matki Zagłębia” i wyświetlą prezentację. Odmówimy wezwania oraz modlitwę o uproszenie beatyfikacji i otrzymania łask za przyczyną Sługi Bożej. Można przynieść na Eucharystię prośby i podziękowania do Sługi Bożej. Będzie możliwość nabycia obrazków, ulotek, publikacji, filmu o Matce Teresie. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę parafialną modlitwę, by wyprosić cud za wstawiennictwem Sługi Bożej, który jest potrzebny do beatyfikacji. Siostry, co miesiąc w innej parafii diecezji, modlą się o tę łaskę.

Na naszym cmentarzu jest kolumbarium na urny. Kto by chciał zarezerwować miejsce w kolumbarium, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii na cmentarzu. Przypominamy o opłatach grobów. Nie opłacone i zapomniane groby, będą przeznaczone do ponownego pochówku.

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania, będzie w czwartek o g. 18.30, w Domu Katolickim.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  Dziękuję za składane ofiary na katedrę.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.  Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przeżywanie niedzieli, wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Tuesday the 26th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.