Designer: Joomla 3.2 Templates

24.11.19.  UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Za tydzień przypada I Niedziela Adwentu. Po I Niedzieli Adwentu rozpoczniemy odwiedziny Parafian, zwane „kolędą”.

Wyrażamy naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy zamawiają intencje mszalne     w naszej katedrze za żywych i za zmarłych.  Przyjmujemy na msze św. gregoriańskie na przyszły rok.

We wtorek o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za zmarłych.

W tym tygodniu w liturgii przypada w sobotę święto świętego Andrzeja Apostoła.

Piękny Jubileusz, 100 - lecia Szkoły Podstawowej Nr 4, im. Juliana Tuwima obchodzić będziemy 28 listopada, w czwartek. Z tej racji będzie w naszej katedrze Msza św. o g. 9.00, przewodniczył jej będzie Ks. Bp Grzegorz Kaszak, który także poświęci odnowiony sztandar Szkoły. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, dzieci, młodzież, nauczycieli obecnie pracujących i tych, którzy w tej szkole pracowali, wszystkich pracowników oraz tych wszystkich, którzy tę szkołę ukończyli a także tych, którzy pragną modlić się w intencji Szkoły – Jubilatki.

W katedrze mamy już włączone ogrzewanie podłogowe.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dzisiaj jest nowy numer Echa Katedry, a w nim Intencje mszalne na najbliższe tygodnie oraz zdjęcia z ostatniej Drogi Krzyżowej dla mężczyzn.                                   

Dziękuję za składane ofiary na katedrę.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.                                            

Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przeżywanie niedzieli, wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Tuesday the 26th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.