Designer: Joomla 3.2 Templates

9.02.20.                        5 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Wyrażamy naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy zamawiają intencje mszalne     w naszej katedrze za żywych i za zmarłych.  Zamawiajmy wcześniej intencje z racji przypadających rocznic.  W drugą niedzielę miesiąca o g. 12.00, możemy zamawiać msze św. z racji rocznicy urodzin, a w trzecią niedzielę miesiąca, rocznice ślubu.  Przyjmujemy na msze św. gregoriańskie.

We wtorek o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za wdowy i wdowców. Będzie ucałowanie relikwii Krzyża  Świętego.

We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. To Światowy Dzień Chorego. Z tej racji, zapraszamy wszystkich chorych z naszej Diecezji, do katedry na msze św. w intencji chorych i cierpiących o g. 10.00. Podczas mszy świętej udzielany będzie Sakrament Namaszczenia Chorych.

W tym tygodniu w liturgii, wspominać będziemy:

- w poniedziałek – św. Scholastykę,

- w piątek – święto świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

Droga Krzyżowa dla mężczyzn 21 lutego o g. 18.30. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy wszystkim wiernym, że nie można przyjmować Komunii z grzechem ciężkim, a później iść do spowiedzi. Najpierw trzeba odbyć spowiedź, a później przystąpić do Komunii świętej.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękuję za każdą ofiarę, składaną na naszą katedrę.                                                 

Wszystkim Parafianom oraz Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia,  i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.   Dziękując za wspólną modlitwę, na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

Wednesday the 3rd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.