Designer: Joomla 3.2 Templates

13.12.20.                3 NIEDZIELA  ADWENTU

Okażmy piękną pamięć o naszych zmarłych, zamawiając w ich intencji msze świętą. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska. 

Kto, chce skorzystać ze spowiedzi w tygodniu, rano, prosimy przychodzić piętnaście minut przed mszą świętą. Zachęcamy do spowiedzi adwentowej, byśmy jak najliczniej mogli w święta, przystąpić do Komunii św.

W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy adwentowe rekolekcje. Pierwsza nauka rekolekcyjna w sobotę o g. 18.00. Rekolekcje będą trwały przez niedzielę, poniedziałek i wtorek. Codziennie będzie możliwość spowiedzi. Nauki będzie głosił o. Roman, z zakonu Ojców Kapucynów. Dzień spowiedzi w czasie rekolekcji, będzie we wtorek. Będzie w tym dniu także msza św. z Namaszczeniem Chorych.     Serdecznie zapraszamy.  Na zakończenie rekolekcji 22 grudnia, będzie uroczyste wniesienie relikwii św. Ojca Pio do naszej katedry.  Szczegółowy program jest wywieszony jest przed katedrą.                                       

W następną niedzielę, taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej katedry. Ceńmy sobie tę wygodę ogrzewanego kościoła, bo wiele parafii w tym roku nie ogrzewa świątyń, ze względu na trudną sytuację finansową parafii. U nas dzięki Waszej ofiarności, możemy na razie ogrzewać katedrę.

Świece z Caritasu, na stół wigilijny, możemy nabywać przy wyjściu z kościoła.

„Pasterki” w naszej katedrze, będą odprawione o g. 21.00 i o 23.00.

W piątek, o g. 18.30, zapraszamy mężczyzn,  na Drogę Krzyżową.

Od Nowego Roku, w naszej katedrze, z powodu pandemii, msze św.  niedziele i w uroczystości będą odprawiane: pierwsza msza św. o g. 8.00, następnie o 10.00 dla dzieci i suma  12.00. Po południu bez zmian o g. 16.00 i o 18.00. Prosimy, zwrócić na to uwagę.

Możemy nabywać nowy album, o naszej katedrze w najnowszej wersji.                  

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.        

Dziękując za wspólną modlitwę, i obecność,  wszystkim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia w zdrowiu,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Sunday the 17th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.