Designer: Joomla 3.2 Templates

Spotkanie noworoczneAkcja Katolicka, Chór „Lutnia”, Sodalicja Mariańska, Straż Honorowa NSPJ, Straż Katedralna, Żywy Różaniec – słowem członkowie ruchów i organizacji działających w naszej Parafii oraz jej pracownicy mieli w miniony czwartek (2 lutego) swoje noworoczne spotkanie.

Oczywiście było coś dla ciała – smaczny bigos i kiełbaska, wyśmienite ciasta oraz kawa i herbata do wyboru. Nie zabrakło też strawy duchowej – wspólnej modlitwy i kolędowania (wszak był to ostatni dzień, w którym można jeszcze było je śpiewać).

Przybyłych do Domu Katolickiego przywitał ks. Proboszcz. Podziękował im za zaangażowanie i prace na rzecz parafii, za świadectwo życia i modlitwę. Mówił, że są jakby kręgosłupem, na którym spoczywa ciężar życia parafialnego, kręgosłupem, od którego zależy kondycja całego organizmu. Życzył również wszystkim obecnym obfitości Bożych łask w nowym jeszcze przecież 2012 roku.

Cieszą takie wspólne spotkania, bo są one wyrazem jedności wszystkich grup działających w parafii. Chociaż każda z nich ma swoją własną specyfikę, to przecież jednak cel jest jeden – wzrastanie w dojrzałości chrześcijańskiej.

 

foto: ks. Dawid

Thursday the 21st. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.