Designer: Joomla 3.2 Templates

Ferie 2012Już od 17 lat Akcja Katolicka naszej Parafii organizuje dla dzieci w okresie ferii zimowych zajęcia w Domu Katolickim. Oferta przygotowana w tym roku była bardzo bogata.

Panie: Krystyna Narska, Anna Giera i Halina Stawnicka prowadziły zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne prowadził p. Leszek Mentel, a poetyckie p. Krystyna Narska. Wielką popularnością cieszyły się różnego rodzaju gry i zabawy sportowe prowadzone przez p. Zofię Mićko. Była także nauka tańca – tym zajmował się p. Andrzej Matyja i Łukasz Samborski. Dzieci mogły także obejrzeć ciekawy film lub bajkę. Organizatorzy ferii zatroszczyli się również o formację duchową podopiecznych. W święto Ofiarowania Pańskiego dzieci wzięły udział we Mszy świętej. Czwartek był też dniem wyjścia do kina na film „Alvin i wiewiórki”.

Szczególny charakter miała sobota – ostatni dzień zajęć. Odbył się wtedy bal, dzieci przedstawiły inscenizację oraz deklamowały przygotowane wcześniej wiersze. Był także pokaz tańca. Zajęcia odbywały się od 30 stycznia do 4 lutego między godziną 9 a 14. Codziennie przychodziło około 45 dzieci. Były one podzielone na grupy ze względu na wiek i zainteresowania.

Trzeba w tym miejscu podziękować członkom Akcji Katolickiej za trud i zaangażowanie – tym bardziej, że działań, jakie podejmuje Akcja Katolicka na rzecz dzieci z naszej Parafii jest znacznie więcej. Warto wspomnieć o Mikołaju i o paczkach z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Fundusze na te dzieła pochodzą ze środków własnych, prowadzonej przez Akcję kawiarenki, ofiar zbieranych do puszek (za które też gorąco dziękujemy) i od indywidualnych sponsorów. Także ja chciałbym podziękować Drogim Czytelnikom „Echa Katedry”. To dzięki waszej ofiarności dzieci mogły wyjść do kina na film.

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak więc na następne ferie przyjdzie nam poczekać cały rok.

 

foto: ks. Dawid

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.