Designer: Joomla 3.2 Templates

Przełom grudnia i stycznia to czas licznych spotkań opłatkowych, wigilii i jasełek. Takie właśnie spotkania miały miejsce we wszystkich szkołach leżących na terenie naszej parafii. Szczególnie uroczysty charakter miało spotkanie w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater, a to za sprawą ks. biskupa Grzegorza Kaszaka, który był gościem honorowym tej uroczystości.

W spotkaniu uczestniczyli także ks. proboszcz Jan Gaik, ks. kapelan Mirosław Sołtysek oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy Szkoły.

Dzień 21 grudnia w II LO rozpoczął się wigiliami klasowymi. Uczniowie zgromadzeni wraz z wychowawcami w swoich klasach mieli okazję połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i zaśpiewać kolędy, przygotowując się jednocześnie do „Kolędowej bitwy na głosy”. O godz. 10.00 wszyscy zgromadzili się w auli, gdzie poszczególne klasy mogły zaprezentować przygotowaną przez siebie kolędę. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, które też wytypowało najlepszy zespół. Zwyciężyła klasa IIa.

W samo południe, gdy przybyli już zaproszeni goście, rozpoczęła się oficjalna część spotkania. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przywitali wszystkich obecnych, a życzenia złożyła Dyrektor Szkoły – p. Dorota Leszczyńska. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa głos zabrał ks. Biskup, który następnie poświęcił opłatki. Był czas na dzielenie się nimi i składanie sobie życzeń. Spotkaniu towarzyszył śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Liceum. Warto w tym miejscu wspomnieć, że dwie uczennice: Marta Bijan i Dominika Hamera zostały finalistkami Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.    

Wszystkim obecnym udzieliła się świąteczna, rodzinna wręcz, atmosfera.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.