Designer: Joomla 3.2 Templates

28 lutego dla uczniów II LO im. E. Plater stał się dniem wyjątkowym. Jednym z punktów kończącej się w diecezji sosnowieckiej peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży były odwiedziny tej sosnowieckiej placówki.

 

Mimo dnia wolnego od nauki w sobotni poranek platerańska młodzież szczelnie wypełniła szkolną aulę. Na początku spotkania biskup Grzegorz Kaszak zachęcił młodych do wzięcia udziału w przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie a pani dyrektor Dorota Leszczyńska dumnie pochwaliła swoich podopiecznych, którzy z dużą radością zaangażowali się w przygotowania. Ogromną energią było przepełnione wystąpienie przewodniczącego szkoły Wojciecha Wydmańskiego, po którym podopieczni Plater obejrzeli film autorstwa Wojciecha Andruszkiewicza ukazujący radość przeżywania wiary przez młodych całego świata podczas ich spotkań z papieżem. 

Księża katecheci zaprezentowali idee i historię międzynarodowych spotkań z młodzieżą, dziękując za znaczący udział Plateran w wolontariacie parafialnym i zachęcając do pomocy w organizacji tzw. tygodnia misyjnego przed ŚDM 2016.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość indywidualnej adoracji Krzyża Młodych i ikony Salus Populi Romani.

fot. xtn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 24th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.