Designer: Joomla 3.2 Templates

                       WIELKANOC

 

 

● W dzisiejszą uroczystość i drugi dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy Św. niedzielny. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na Uczelnie Katolickie i pomoc studiującym.

● W przyszły piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy, możemy spożywać potrawy mięsne.

● W piątek po wieczornej Eucharystii pomodlimy się wzywając wstawiennictwa św. Michała Archanioła i aniołów. To nasze duchowe, 9-miesięczne przygotowanie do peregrynacji figury Świętego Michała z Groty na Gargano, którą będziemy przeżywać we wrześniu.

● W najbliższą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus obiecał św. siostrze Faustynie, że kto tego dnia będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię Św. otrzyma odpuszczenie wszystkich win i kar za swoje grzechy. Skorzystajmy z tego wielkiego daru Bożego Miłosierdzia. Ofiary zbierane na tacę tej  niedzieli są przeznaczone na Caritas.

● W niedzielę 12 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się w naszej katedrze szczególny koncert. To nie tylko kolejna okazja konkretnej pomocy w odnowieniu naszej katedry ale przede wszystkim wyraz wdzięczności dla tych wszystkich, którzy nam już pomogli i systematycznie pomagają. Podczas koncertu wokalno – instrumentalnego, usłyszymy wyjątkowych solistów. Najpiękniej śpiewających księży i ojców zakonnych w naszej ojczyźnie. Recital poprowadzi ks. Paweł Sobierajski. Serdecznie zapraszamy. 

● W zakrystii możemy nabyć ikony i krzyże, ze spalonego dachu naszej katedry. Są to cegiełki na jej odbudowę.

● Zachęcamy do udziału w lipcowej pielgrzymce na Białoruś i Kresy Wschodnie. Bliższe informacje w gablotce i u ks. Mariusza.

● Miłym Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze, świąteczne życzenia: niech Zmartwychwstały Pan hojnie Wam błogosławi.

Tuesday the 21st. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.