Designer: Joomla 3.2 Templates

Katedra na cyfrowoParafianie katedry w Sosnowcu, którzy w niedzielę przyjdą na Mszę św. będą mogli usłyszeć swoich duszpasterzy w nowym, cyfrowym brzemieniu. Dobiega bowiem końca demontaż starego i zakładanie nowego nagłośnienia. Pojawiły się nowe głośniki, mikrofony, wzmacniacze.

 

- Wymiana nagłośnienia była koniecznością. Stare głośniki często się psuły, było słychać nieprzyjemne piski, mikrofony, zwłaszcza bezprzewodowe po prostu nie przekazywały dźwięku – wyjaśnia ks. Jan Gaik, proboszcz sosnowieckiej bazyliki katedralnej. Do wykonania wymiany sprzętu wybrano prawdopodobnie najlepszą w Polsce firmę „Rduch” znaną w kościołach od morza aż po Tatry. Co więcej, fachowcy tej firmy instalowali nagłośnienia już praktycznie na wszystkich kontynentach naszego globu. – W katedrze w Sosnowcu położyliśmy kilka kilometrów kabli. Nagłośnienie instalowane jest w systemie cyfrowym – wyjaśniają pracownicy firmy. - Do tej pory w niektórych częściach naszego kościoła pogłos był tak duży, że nie dało się zrozumieć księdza. Mam nadzieję, że teraz będzie znacznie lepiej – mówi jedna z parafianek.

Nowe nagłośnienie jest szczególnie ważne, ponieważ w katedrze odbywa się dużo uroczystości o zasięgu diecezjalnym. W marcu odbędą się np. uroczystości dwudziestolecia naszej diecezji. Jednym z gości będzie najprawdopodobniej Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore.

ks. Jarosław Kwiecień

 

montaż nowego nagłośnienia

Saturday the 24th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.