Designer: Joomla 3.2 Templates

 

 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 

Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 7.00, 8.00, 18.00.

● Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok bieżący. Przyjmujemy także na Msze Święte gregoriańskie.

 ● W każdą środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.  W każdą sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00 nabożeństwo maryjne.

● W miniony czwartek klerycy seminarium wraz z ks. Rektorem pracowali przy sprzątaniu strychu na nawach bocznych katedry. Za tę bardzo ciężką prace serdecznie im dziękuję. 

● Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Z tej racji gościmy w naszej parafii klerków naszego Sosnowieckiego Seminarium Duchownego z Częstochowy. Modlą się razem z nami o dar nowych powołań i zbierają ofiary na nasze seminarium. Wszystkie wspólnoty parafialne zapraszamy dzisiaj do Domu Katolickiego na spotkanie z klerykami o godz. 17.00.

Konferencja Episkopatu Polski udzieliła dyspensy na piątek – 1 maja, możemy wtedy spożywać pokarmy mięsne.

● Przypominamy, że w tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypada w niedzielę i w związku z tym liturgiczne obchody, na mocy dekretu watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, zostały przeniesione na sobotę, 2 maja. Msze Św. w katedrze o godz. 7.00, 8,00 i 18.00. W Polsce to również Dzień Flagi Narodowej, dekorując w tych dniach nasze domy i balkony dajmy wyraz miłości do naszej Ojczyzny.

● W przyszłą niedzielę kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny i naszego Miasta o godz. 12.00.

 ● Trwa dalszy remont naszej katedry. Aktualnie prowadzone są prace konserwatorskie sklepienia nawy głównej oraz w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Zakładana jest nowa instalacja elektryczna. Wymieniany jest dach na nad nawą boczną od strony południowej, który będzie pokryty nową blachą miedzianą, ponieważ stara blacha została bardzo zniszczona na skutek pożaru.  W minionym tygodniu całkowicie zostało naprawione nagłośnienie katedry.

● Chcemy zatrudnić mężczyznę do pracy w zakrystii. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.  

● Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w zakrystii: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W przyszła niedzielę nowy numer Echa Katedry.

● Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

● Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień  imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia.

● Na nowy tydzień wszystkim życzymy: „Szczęść Boże”.

 

 

 

 

Tuesday the 21st. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.