Designer: Joomla 3.2 Templates

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 

 

Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 7.00, 8.00, 18.00

● Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok bieżący. Przyjmujemy także na Msze Święte gregoriańskie.

● W każdą środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.  W każdą sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00 nabożeństwo maryjne.

● Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00

● W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej ojczyzny - z racji uroczystości w najbliższy piątek nie ma postu.

We wtorek wieczorna Msza Św. wotywna o Aniołach. Po Eucharystii pomodlimy się wzywając wstawiennictwa św. Michała Archanioła i aniołów. To nasze duchowe, 9-miesięczne przygotowanie do peregrynacji figury Świętego Michała z Groty na Gargano, którą będziemy przeżywać we wrześniu.

● W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla Nepalu, który ucierpiał z powodu trzęsienia ziemi.

● W następną niedzielę o godz. 12.00  I Komunia Św. dzieci klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 22.

 ● Trwa dalszy remont naszej katedry. Aktualnie prowadzone są prace konserwatorskie sklepienia nawy głównej oraz w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Zakładana jest nowa instalacja elektryczna. Wymieniany jest dach na nad nawą boczną od strony południowej, który będzie pokryty nową blachą miedzianą, ponieważ stara blacha została bardzo zniszczona na skutek pożaru.

● Zachęcamy do udziału w lipcowej pielgrzymce na Białoruś i Kresy Wschodnie. Bliższe informacje w gablotce i u ks. Mariusza.

● Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w zakrystii: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dzisiaj nowy numer Echa Katedry.

● Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

● Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu dzień  imienin lub urodzin składamy najlepsze życzenia. Na nowy tydzień wszystkim życzymy: „Szczęść Boże”.

 

 

Tuesday the 27th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.