Designer: Joomla 3.2 Templates

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

● Msze święte w tygodniu odprawiane są o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

● Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na bieżący rok. Przyjmujemy także na Msze Święte gregoriańskie.

● Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00.

● Praktykę diakońska w naszej parafii zakończył diakon Karol. Bardzo serdecznie dziękujemy za jego posługę. Obecnie rozpoczął rekolekcje przed przyjęciem Sakramentu Świeceń Kapłańskich. Trzech diakonów w naszej katedrze przyjmie Sakrament Kapłaństwa w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Polecamy ich Waszym modlitwom i zapraszamy na tą uroczystość.

● Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00, odbędzie się koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Katedralnego Lutnia. Serdecznie zapraszamy.

● Trwają dalsze prace konserwatorskie w naszej katedrze: przy sklepieniu nawy głównej oraz w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Wymieniana jest instalacja elektryczna. Zakończyła się wymiana blachy na południowej nawie bocznej. Obecnie czyszczony jest kamień i układane rynny.

● Zachęcamy do udziału w lipcowej pielgrzymce na Białoruś i Kresy Wschodnie. Bliższe informacje w gablotce i u ks. Mariusza.

● Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w zakrystii - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

● Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

● Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień  imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia. Na nowy tydzień wszystkim życzymy „Szczęść Boże.

Sunday the 18th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.