Designer: Joomla 3.2 Templates

 

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na bieżący rok. Przyjmujemy także na Msze Św. gregoriańskie.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie po Mszy Św. wieczornej. Nowenna do św. Antoniego po nabożeństwie.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała z tradycyjnym poświeceniem wianków z ziół i kwiatów w czwartek o godz. 18.00

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w kościółku kolejowym. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W katedrze Msze Św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

W najbliższą sobotę, 13 czerwca wspominamy w liturgii św. Antoniego, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie ze świecami, które rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 18.00

W sobotę przypada również 16 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Ks. Biskup Grzegorz zaprasza szczególnie młodych diecezjan na sobotni koncert muzyki chrześcijańskiej o godz. 18.00. Natomiast w niedzielę  14 czerwca o godz. 14.30 sprzed kościoła św. Floriana w Sosnowcu wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny a o 15.30 odprawiona zostanie Msza św. na Placu Papieskim.

W sobotę 20 czerwca o godz. 19.00, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz odbudowy naszej katedry w wykonaniu chóru Puellae Orantes z Tarnowa. Zespół jest laureatem Fryderyka a dał się poznać w całym świecie przede wszystkim z pięknych wykonań muzyki sakralnej. Chórem 30 dziewcząt dyryguje ksiądz Władysław Pachota. Serdecznie zapraszamy. Programy koncertowe wyłożone są na stoliku pod chórem. 

Trwają prace konserwatorskie naszej katedry: przy sklepieniu nawy głównej oraz w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Systematycznie wymieniana jest instalacja elektryczna.  Ukończone zostały prace przy układaniu blachy na południowej nawie bocznej oraz na dachu nad kotłownią.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w zakrystii: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień  imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia. Na nowy tydzień wszystkim życzymy: „Szczęść Boże”.

Sunday the 18th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.