Designer: Joomla 3.2 Templates

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na bieżący rok. Przyjmujemy także na Msze Św. gregoriańskie.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie po Mszy Św. wieczornej.

Wczoraj rozpoczęliśmy obchody 16 rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Dzisiaj o godz. 14.30 sprzed kościoła św. Floriana w Sosnowcu wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny a o 15.30 Ks. Biskup Grzegorz odprawi Mszę Św. na Placu Papieskim.

Dzisiaj przed katedrą możemy składać ofiary do puszek, na budowaną w Warszawie świątynię Opatrzności Bożej.

We wtorek młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W środę uroczystość św. brata Alberta Chmielowskiego – głównego patrona naszej diecezji. W naszych modlitwach polecajmy diecezję sosnowiecką, jej Pasterzy i wiernych.  

W czwartek przypada 26 rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się w intencji naszego Ordynariusza.

W czwartek wieczorna Msza Św. wotywna o Aniołach. Po Eucharystii pomodlimy się wzywając wstawiennictwa św. Michała Archanioła i aniołów. To nasze duchowe, 9-miesięczne przygotowanie do peregrynacji figury Świętego Michała z Groty na Gargano, którą będziemy przeżywać we wrześniu.

W sobotę 20 czerwca o godz. 19.00, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz odbudowy naszej katedry w wykonaniu chóru Puellae Orantes z Tarnowa. Zespół jest laureatem Fryderyka a dał się poznać w całym świecie przede wszystkim z pięknych wykonań muzyki sakralnej. Chórem 30 dziewcząt dyryguje ksiądz Władysław Pachota. Serdecznie zapraszamy. Programy koncertowe wyłożone są na stoliku pod chórem. 

Trwają prace konserwatorskie naszej katedry. W minionym tygodniu rozpoczęła się renowacja ołtarza głównego. W tym tygodniu zbierze się komisja konserwatorska, która ma zatwierdzić plan prac oraz kolorystykę odnawianego ołtarza. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ołtarz ujrzymy w święta Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w zakrystii: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień  imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia. Na nowy tydzień wszystkim życzymy: „Szczęść Boże”.

Sunday the 18th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.