Designer: Joomla 3.2 Templates

 

 

 

 

 

 

         13 czerwca ministranci i lektorzy naszej parafii oraz scholka dziecięca, tradycyjnie udali się na przedwakacyjną wycieczkę. Na dobry początek uczestniczyliśmy we Mszy Św. w dąbrowskim sanktuarium świętego Antoniego, które przeżywało uroczystość odpustową. Ministranci reprezentowali naszą parafię służąc przy ołtarzu, a po zakończeniu liturgii wszyscy ucałowaliśmy relikwie Świętego, zabierając ze sobą poświęcone chlebki i lilie. Największą frajdą dla uczestników była oczywiście wizyta w parku rozrywki w Inwałdzie. Ogromną popularnością cieszyły się karuzele. Kolejki nie malały. Najtwardsi chłopcy wylatywali na nich kilkanaście razy na dużą wysokość z krzykiem na ustach. Tej przyjemności nie odmówiła sobie także siostra Juranda, które welon trzepoczący na wietrze robił niesamowite wrażenie. Dużą popularnością cieszył się także spływ pontonem. Zaskoczeniem dla dzieci była niewątpliwie wizyta w tunelu strachu. Część wycieczkowiczów jeszcze dobrze do niego nie weszła a już zaczęła wychodzić. Po kilkugodzinnej zabawie młodzi uczestnicy byli tak pozbawieni energii, że w autokarze nikogo nie trzeba było uspokajać. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wadowicach. Zwiedziliśmy bazylikę, gdzie został ochrzczony Papież Polak i sanktuarium św. Józefa u Ojców Karmelitów na Górce, gdzie mały Lolek przyjął szkaplerz święty. Skosztowaliśmy oczywiście sławnych, wadowickich kremówek. Dziękujemy wszystkim czytelnikom Echa Katedry, którzy swoimi ofiarami wspierają inicjatywy dziecięco - młodzieżowe w naszej parafii. To dzięki Wam nasz wyjazd doszedł do skutku. Siostrze Jurandzie dziękujemy za obecność i opiekę nad uczestnikami.

Ks. Mariusz

Fot.: s.Juranda


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 24th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.