Designer: Joomla 3.2 Templates

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan, aby wszyscy uczniowie Chrystusa tworzyli „jedną owczarnię i mieli jednego Pasterza”.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej katedrze na ten rok. Przyjmujemy także na msze święte gregoriańskie.

Chcemy wprowadzić w naszej katedrze zwyczaj, by po każdej mszy świętej w niedzielę i święta przechodzić wokół ołtarza na prywatna modlitwę. Serdecznie do tego zachęcamy.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej katedrze kleryków z Seminarium Częstochowskiego i Sosnowieckiego wraz z przełożonymi.

Po mszy św. o g. 16.00 połączony chór studentów dwóch seminariów będzie śpiewał kolędy i pastorałki. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

W nawie bocznej przy wejściu do zakrystii jest ustawione rusztowanie. Przygotowujemy się do odnowienia pięciu witraży, ołtarza św. Zyty oraz polichromii.

Dobiegają końca prace przy naprawie dachów na naszej katedrze. Obecnie ocieplany jest sufit katedry na którym kładziona jest wełna mineralna. Za tydzień będzie zdemontowane rusztowanie od strony północnej i prace zostaną zakończone.

Wszystkich pragnących jeszcze zaprosić kapłana z wizytą kolędową, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Odwiedziny będą w sobotę lub w innym umówionym terminie.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najlepsze życzenia.

Na nowy tydzień życzymy „Szczęść Boże”.

 

Monday the 16th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.