Designer: Joomla 3.2 Templates

 

 

 

PIELGRZYMKA NA SYCYLIĘ 8 DNI

 

Termin:  4 - 11.04.2016r.            Cena: 3400 zł + 100 euro

 

 

Dzień 1 Kraków-Trapani 4 kwietnia (poniedziałek)

Wylot do Trapani z Krakowa o godzinie 12:35. Planowy przylot do Trapani o godzinie 15:10. Przejazd do centrum Trapani do sanktuarium Annunziata, gdzie czczona jest Madonna di Trapanii (Nina Pisano jedna z najważniejszych gotyckich rzeźb na Sycylii) Koronowana podwójnymi koronami papieskimi. Czczony tu marmurowy posąg "Madonny Trapani", patronki miasta i diecezji to arcydzieło sztuki, uważany za niekwestionowane dziedzictwo artystyczne ludzkości (XIV w.) Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.Dzień 2 - Erice, Customaci, San Vito, Monte Pellegrino  5 kwietnia (wtorek)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w przepięknym Erice, gdzie zobaczymy stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza (Monte San Giuliano - 752 m n.p.m.) które oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami oraz piękną panoramą na Wyspy Egadzkie.   Następnie  przejazd do Custonaci - sanktuarium Madonna di Custonaci. Jej kult jest żywy i odczuwalny w całej prowincji Trapani. Madonna jest patronką Erice i Custonaci. Obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem jest wykonany na płótnie i pochodzi z XV wieku, ze szkoły Antonello da Messina. Została uroczyście koronowana w 1752 przez papieża Klemensa XIII. Z Custonaci przejazd do San Vito lo Capo - miejscowość na najdalej na wschód wysuniętym cyplu w której w/g tradycji ukrywał się przed prześladowaniami św. Wit, któremu poświęcony jest kościół stojący pośrodku wsi. Został przebudowany z fortecy saracenów. Miejscowość posiada podobno najpiękniejszą we Włoszech różową plażę ponieważ piasek mieni się drobinkami korala szlachetnego. W drodze z Trapani do San Vito przepiękna nadmorska trasa widokowa przez rezerwat Monte Cofano. Kolejnym punktem programu będzie wjazd na Monte Pellegrino do sanktuarium św. Rozalii. Sanktuarium zostało zbudowane na miejscu groty, umieszczonej na półce skalnej – 455 m npm, gdzie żyła i zmarła św. Rozalia – patronka Palermo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 


Dzień 3 - Monreale, Palermo, Agrigento  6 kwietnia (środa)

 Śniadanie. Pakowanie bagażu i przejazd do stolicy Sycylii – Palermo. Spacer po zabytkowym centrum, wraz z katedrą budowaną przez kilka stuleci. Następnie wjazd na wzgórze Monreale, zwiedzanie majestatycznej katedry z czasów normandzkich, którą zdobi w środku ponad 6000 m2 przepięknych złotych mozaik. Przejazd w kierunku Agrigento. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.Dzień 4 - Agrigento , Villa del Casale, Syrakuzy 7 kwietnia (czwartek)

Śniadanie, pakowanie bagażu i przejazd do Agrigento. Zwiedzanie Doliny Świątyń – wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich. Przejazd do Syrakuz. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (wilii rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) – jednego z najbardziej niezwykłych zabytków przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi. Zakwaterowanie w hotelu w Syrakuzach, obiadokolacja, nocleg. 
 

Dzień 5 - Syrakuzy  8 kwietnia (piątek)

Po śniadaniu całodzienny pobyt w Syrakuzach. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Msza Święta. Zobaczymy Park Archeologicznych, a w nim Teatr Grecki i Rzymski oraz słynne Ucho Dionizosa. Do tego miasta zawitał także Św. Paweł. Zwiedzimy stare miasto mieszczące się na wyspie Ortiga: katedrę wybudowaną na fundamentach świątyni Ateny oraz Fontannę Aretusa. Ponowne nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Czas wolny na modlitwę. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 6 -  Syrakuzy, Katania, Madonna della Rocca , Taormina  9 kwietnia (sobota)

Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, śniadanie, pakowanie bagażu i wyjazd. Następnie udamy się do Katanii, największego i najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów z kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi  dekoracjami. Zwiedzanie  miasta oraz katedry. W katedralnej kaplicy św. Agaty przechowywane są relikwie patronki miasta. Następnie udamy się do Madonna della Rocca - sanktuarium Matki Bożej na Skale z XIII w. oraz dotrzemy do Taorminy, najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7 - Etna - Trapani 10 kwietnia (niedziela)

Śniadanie. Pakowanie bagażu i przejazd na Etnę. Chętni będą mieli możliwość wjazdu kolejką, przejazdu jeepami i spaceru z przewodnikiem górskim. Pozostałe osoby mają możliwość zakupu pamiątek i relaksu na wysokości ponad 2000 n.p.m. Kontynuacja podróży do Trapani, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

 

Dzień 8 – Tarpani-Kraków 11 kwietnia (poniedziałek)

Suchy prowiant za śniadanie, pakowanie bagażu, przejazd na lotnisko, planowany wylot godz. 9:45, przylot do Krakowa o godzinie 12:10

 

Cena zawiera:

• Bilety lotnicze – RYANAIR ( bagaż podręczny do 10kg + bagaż rejestrowy 15kg )

• Wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodników miejskich. Łączny koszt zwiedzania ok. 100 Euro

• Transport komfortowym autokarem na Sycylii

• 7 noclegów w hotelach 3*

• Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

• Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA ( KL, NNW, CP )

• Opieka doświadczonego pilota

• Podatek VAT

 

Cena nie zawiera:

Fakultatywnego wyjazdu na Etnę. Cena 65 euro. Wskazane jest zabranie cieplejszego ubioru. Autokar dojeżdża do schroniska Sapienza na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Dalszą część drogi pokonuje się kolejką i jeepem na wysokość 2900m a następnie pieszo z przewodnikiem górskim.

 

UWAGA! O UDZIALE W PIELGRZYMCE I CENIE BILETU LOTNICZEGO DECYDUJE

KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

 

Kontakt: ks. Mariusz Dydak 511 073 165

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 24th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.