Designer: Joomla 3.2 Templates

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na bieżący rok. Przyjmujemy także na Msze Święte gregoriańskie.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.00, dla starszych o godz. 17.15, dla pracujących i młodzieży o godz.18.30.

 Nabożeństwo Gorzkich Żali, w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek, i  I sobota miesiąca.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 12.00. O godz. 12.00 wspólne przejście przez „Święte Drzwi” i Msza Święta z racji przeżywanego Roku Świętego oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Eucharystii będzie przewodniczył nasz rodak: ks. Grzegorz Koss, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej. Serdecznie zapraszamy. Po południu nie będzie adoracji z racji Drogi Krzyżowej.  Spowiedź dla dzieci od godz.16.00.

W sobotę po Mszy Świętej o godz. 8.00, nabożeństwo maryjne.

W najbliższą sobotę z parafii Podwyższenia Krzyża Św. na Środuli wyruszy procesja różańcowa do katedry. Przybycie pielgrzymów ok. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w katedrze przedstawicieli Legionu Maryi.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które już zgłosiły chęć przyjęcia w lipcu młodzieży w czasie Światowych Dni Młodzieży. W przekonaniu wielu krajów Polacy uchodzą za naród szczególnie gościnny. Otwórzmy przed młodymi nasze serca i domy zgodnie z przysłowiem: „Gość w dom - Bóg w dom”. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Kto z racji przeżywanego Roku Miłosierdzia pragnie odprawić spowiedź generalną jest proszony o ustalenie dogodnego terminu  z wybranym kapłanem.

Dobiegają końca prace renowacyjne w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Po zdjęciu rusztowań będzie przywieziony odnowiony ołtarz i obraz.

Nadal trwają prace przy remoncie organów.

Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia kartek świątecznych u ministrantów.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Echa katedry.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu dzień imienin lub urodzin składamy najlepsze życzenia. Na nowy tydzień wszystkim życzymy: „Szczęść Boże”.

 

 

 

 

 

Tuesday the 15th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.