Designer: Joomla 3.2 Templates

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na ten rok. Przyjmujemy także na Msze Święte gregoriańskie.

Z racji Dnia Kobiet, zapraszamy wszystkie Panie na Msze Św. w ich intencji we wtorek o godz. 18.00

W czwartek po wieczornej Mszy Św. rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00, dla starszych o godz. 17.15, dla pracujących i młodzieży o godz.18.30, Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wiekopostne rekolekcje parafialne. Pierwsza nauka rekolekcyjna w sobotę o godz. 18.00. Rekolekcje będą trwały do środy. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Józef  Handerek, proboszcz par. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi, Dyrektor Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

Droga Krzyżowa ulicami Sosnowca, z katedry do sanktuarium Miłosierdzia Bożego na ul. Jagiellońskiej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00

Za tydzień dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 22, będą zbierać ofiary do puszek na nowy sztandar szkolny. Patronem szkoły została wybrana znana siatkarka Agata Mróz, która zrezygnowała z chemioterapii aby urodzić zdrowe dziecko. Przed śmiercią wyznała, że odchodzi z tej ziemi jako kobieta spełniona. Wielu naszych patafian jest absolwentami tej szkoły. Wspomóżmy naszą ofiarą ten szczytny cel.

Dyrekcja oraz Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater zapraszają na spektakl Strefa Cienia, który odbędzie się 14 marca (poniedziałek) o godz. 18.00 w Sali widowiskowo – koncertowej Muza w Sosnowcu.

Dobiegły końca prace renowacyjne w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Po demontażu rusztowań będzie ustawiony odnowiony ołtarz z obrazem Królowej Różańca Świętego z Pompejów. Nadal trwają prace przy remoncie organów.

Dzisiaj przedstawicielki Legionu Maryi przybliżają nam tę organizację z nadzieją, że w naszej parafii, powstanie taka wspólnota. Po każdej Mszy Świętej możemy zapisywać się w zakrystii. Pierwsze spotkanie w czwartek,  w Domu Katolickim, o godz. 18.30.

Zachęcamy do uczestnictwa w samolotowej pielgrzymce na Sycylię w dniach od 4 do 11 kwietnia. Dokładny program jest wywieszony w gablocie. Bliższych informacji udziela ks. Mariusz. Spotkanie pielgrzymów w Domu Katolickim w piątek o godz. 19.30

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. W przyszłą niedzielę nowy numer Echa Katedry z programem rekolekcji wielkopostnych.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny lub urodziny, wszystkim kobietom większym i mniejszym składamy najlepsze życzenia.Na nowy tydzień wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

 

 

 

 

Tuesday the 15th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.