Designer: Joomla 3.2 Templates

 

W dniach od 4 do 11 kwietnia udamy się z pielgrzymką na Sycylię. Malownicza wyspa słynie nie tylko z wciąż czynnego wulkanu Etna, czy wciąż budzącej postrach sycylijskiej mafii. Syrakuzy to miejscowość gdzie w 1953 roku Maryja przez cztery dni Maryja „mówiła” najmocniejszym językiem, jakim matka może przemówić do swoich dzieci.

Nie wypowiedziała ani jednego słowa, tylko po prostu płakała. Roniąca prawdziwe, ludzkie łzy płaskorzeźba przedstawia Matkę Najświętszą dotykającą swojego Niepokalanego Serca. Zdawała się mówić: „patrzę na was i moje serce ściska się z bólu”. Matczyne łzy z Syrakuzach spowodowały niesamowite wylanie łask: liczne nawrócenia i uzdrowienia. Nasi pielgrzymi nawiedzą również: Trapani, Erice, Customaci, San Vito (sanktuarium św. Wita, patrona aktorów, aptekarzy, epileptyków), Monte Pellegrino (pustelnia i sanktuarium św. Rozalii)Monreale, Palermo, Agrigento, Villa del Casale, Syrakuzy (sanktuarium św. Łucji, patronki chorych na oczy), Katania (sanktuarium św. Agaty patronki kobiet cierpiących na choroby piersi), Madonna della Rocca , Taormina, wulkan Etna.

O udziale w pielgrzymce decyduje kolejność zgłoszeń - ostatnie miejsca. Obowiązuje wpłata zaliczki rezerwującej samolot. Dokładniejsze informacje u ks. Mariusza tel. 511 073 165

 

 

 

Thursday the 12th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.