Designer: Joomla 3.2 Templates

 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 16.00, dla starszych o godz. 17.15, dla pracujących i młodzieży o godz.18.30

Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15

Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta dzisiaj o godz. 19.00. Przejdziemy z katedry do sanktuarium Bożego Miłosierdzia na ulicy Jagiellońskiej. Przyjdźmy całymi rodzinami.

Rozpoczynamy dzisiaj wiekopostne rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Józef  Handerek, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi, dyrektor Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Program rekolekcji: w poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i 18.00. Codziennie o godz. 17.00 nabożeństwo
z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Możliwość spowiedzi codziennie podczas Mszy Świętych. W środę spowiedź od godz. 8.30 do 10.30 i od godz. 17.00

W sobotę uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 22 zbierają ofiary do puszek na nowy sztandar szkolny. Patronem szkoły została wybrana znana siatkarka Agata Mróz, która zrezygnowała z chemioterapii aby urodzić zdrowe dziecko. Przed śmiercią wyznała, że odchodzi z tej ziemi jako kobieta spełniona. Wielu naszych patafian jest absolwentami tej szkoły. Wspomóżmy naszą ofiarą ten szczytny cel.

Dobiegły końca prace renowacyjne w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Od wtorku rozpocznie się demontaż rusztowań oraz zostanie przywieziony odnowiony ołtarz i obraz Królowej Różańca Świętego z Pompejów. Nadal trwają prace przy remoncie organów.  

Jeszcze tylko przez ten tydzień można ofiarować złoto lub ofiarę pieniężną na nową monstrancję. Będzie to nasze votum za uratowanie katedry przed całkowitym zniszczeniem. Za tydzień zamykamy listę ofiarodawców. Jedną złożymy w odnowionym ołtarzu na „wieczną rzeczy pamiątkę”, druga lista ofiarodawców będzie widoczna w kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

Spotkania Legionu Maryi odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30 w Domu Katolickim.

Dyrekcja oraz uczniowie II LO im. Emilii Plater serdecznie zapraszają na spektakl "Strefa cienia", który odbędzie się 14 marca (poniedziałek) o godz. 18.00 w sali koncertowo-widowiskowej Muza w Sosnowcu.

Wychodząc z katedry możemy nabyć u ministrantów kartki świąteczne.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Echa Katedry z programem rekolekcji.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu dzień imienin lub urodzin składamy najlepsze życzenia.

Na nowy tydzień życzymy „Szczęść Boże”.

Tuesday the 15th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.