Designer: Joomla 3.2 Templates

 

Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie w Polsce i na pomoc dla studiujących.

Jutro ks. Bp Grzegorz będzie obchodził 7 rocznicę sakry biskupiej. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Nowenna do Bożego Miłosierdzia modlimy się codziennie po wieczornej Eucharystii.

W przyszłą niedzielę Mszy Św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Biskup Grzegorz a następnie odsłoni i poświęci tablicę smoleńską na ścianie katedry, upamiętniającą katastrofę, w której zginął prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz wszyscy pasażerowie samolotu prezydenckiego. Spodziewamy się przyjazdu ważnych osobistości życia politycznego wraz z bratem zmarłego prezydenta panem Jarosławem Kaczyńskim. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Odnowiona została kaplica różańcowa, serdecznie zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w tym miejscu. Ks. Bp Ordynariusz po rezurekcji ofiarował Matce Bożej Pompejańskiej swój pierścień i krzyż biskupi jako votum za uratowanie katedry przed całkowitym zniszczeniem. Od 5 kwietna, w każdy wtorek o godz. 8.00 w tej kaplicy będzie odprawiana Msza Święta przed obrazem Matki Bożej Różańcowej. Przygotowywane jest nowe tabernakulum i monstrancja do wieczystej adoracji w kaplicy.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 12.00 i 16.00 do 18.00 O godz. 12.00 Msza Św. z racji Roku Miłosierdzia, którą odprawi nasz rodak ks. Jarosław Kwiecień. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę po Mszy Świętej o godz. 8.00 nabożeństwo maryjne.

W sobotę 2 kwietnia o godz. 16.00 z naszej parafii wyruszy procesja różańcowa do parafii Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do przejścia wokół ołtarza. Za ołtarzem wyłożone są obrazki Matki Bożej Wniebowziętej z modlitwą, które można zabrać na pamiątkę.

Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich swoją radością płynącą
z pustego grobu.  Alleluja.


 

 

 

Thursday the 12th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.