Designer: Joomla 3.2 Templates

    

   17 NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej katedrze. Przyjmujemy także na msze święte gregoriańskie.

W każdy wtorek o godz. 8.00, odprawiana jest msza święta w kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

W czasie wakacji w tygodniu msze święte odprawiane są o g. 8.00 i o 18.00. W niedzielę -  w czasie wakacji – nie ma mszy świętej o g.16.00.

Kancelaria Parafialna w czasie wakacji jest czynna: we wtorki i czwartki od g. 16.00 do 17.00  oraz  w soboty od g. 10.00 do 11.00.

Możemy zapisywać się na spotkanie z Ojcem świętym Franciszkiem w Częstochowie. Będą specjalne darmowe pociągi  z Sosnowca do Częstochowy.  

Trwają dalsze prace renowacyjne przy organach oraz przy polichromii w nawie bocznej, przy wejściu do zakrystii. Od strony południowej wyjęty został okrągły witraż i zabrany do konserwacji.

19 lipca we wtorek, do polskich parafii przyjeżdża młodzież z różnych krajów, która będzie brać udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. W naszej Parafii będziemy gościć młodzież z Czech. Potrzeba nam jeszcze kilka rodzin chętnych, aby ugościć tę młodzież. Serdecznie prosimy o zgłoszenie się rodzin, najlepiej dzisiaj po mszy świętej. 

Na najbliższy piątek Ksiądz Biskup Grzegorz udziela dyspensy od spożywania posiłków mięsnych z racji gościny młodzieży z całego świata.

W sobotę 23 lipca o godz. 17.30 na Placu Papieskim w Sosnowcu oprawiana będzie Msza Święta, w której uczestniczyć będą przebywający w naszej diecezji goście z zagranicy wraz z goszczącymi ich rodzinami. Będą to centralne obchody Dni w Diecezji. Zgromadźmy się jak najliczniej na Placu Papieskim, by włączyć się we wspólną modlitwę naszego Sosnowickiego Kościoła. 
 
Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego. 

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

W przyszłą niedzielę,  po każdej mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia.

Na nowy tydzień wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

 

Thursday the 12th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.