Designer: Joomla 3.2 Templates

W dniach od 17 do 21 grudnia w parafii katedralnej odbywały się rekolekcje adwentowe. Były to rekilekcje "Trzech Tenorów".

W niedziele nauki wygłosił Sekretarz ks. biskupa - ks. Mirosław Sołtysek, który przed kilku laty był wikariuszem w naszej parafii. Ks. Mirosław zachęcał, by nie przespać czasu Świąt,by w gonitwie spraw pilnych i ważnych nie zagubić istoty tych dni. Przykładem oczekiwania i przeżywania Bożego Narodzenia pozostaje dla nas Maryja. Rozważania o krzyżu, o jego miejscu w przestrzeni publicznej i w życiu jednostek poprowadził ks. Mariusz Trąba - Rektor Seminarium Diecezji Sosnowieckiej. Wezwał do szacunku do tego Symbolu, na którym wyrosła cywilizacja polska i europejska. Wtorek był dniem poświęconym rodzinie. Ks. biskup Grzegorz Kaszak, który długi czas był sekretarzem Papieskiej Rady do spraw Rodziny, przedstawił zagrożenia współczesnej rodziny, od której kondycji przecież zależy przyszłość społeczeństwa i Kościoła.

Środa była dniem spowiedzi świętej. Na Mszy św. o godz. 9. został udzielony sakrament namaszczenia chorych, a na jej zakończenie ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.  

 

Wednesday the 3rd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.