Designer: Joomla 3.2 Templates

BOŻE NARODZENIE

Jutro święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze święte odprawiane będą jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na uczelnie katolickie w Polsce.

Zakończenie Starego Roku- msza św. dziękczynna z nabożeństwem, będzie odprawiona  o godz. 16.00. Z tej racji nie będzie mszy świętej o g. 18.00.

W kończącym się roku byliśmy skupieni na kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Została zakupiona nowa monstrancja do codziennej adoracji,  z ofiar Fundatorów, mamy nowe tabernakulum, nową ambonkę.

Prace przy kaplicy zostały zakończone.

W tym roku pragniemy naszą uwagę skupić na nowych drzwiach głównych do naszej katedry. Mamy już wstępny projekt tych drzwi w gablocie przed katedrą oraz na stronie internetowej naszej Parafii a także w dzisiejszym Echu Katedry. Autorem tych drzwi jest Pan Profesor Dźwigaj z Krakowa, który ma na swoim koncie już ponad 50 wykonanych drzwi do kościołów, nie tylko w Polsce ale i w różnych krajach świata.

Nasze drzwi będą odlane z brązu, z wieloma postaciami i symbolami.

Przygotowujemy się do montowania drzwi w przyszłym roku.

Pan Profesor zgodził się zostawić od strony przedsionka miejsce na drzwiach dla fundatorów tych drzwi. Będą wypisane nazwiska Ofiarodawców, na wieczną rzeczy pamiątkę, którzy złożą na ten cel co najmniej 5 tysięcy złotych. Koszt drzwi wraz z montażem wyniesie około stu tysięcy złotych.

 

Program „kolędy” na najbliższy tydzień podamy jutro. Ofiary składane na „kolędzie” przeznaczamy na nowe drzwi.

 

Wszystkim miłym Gościom oraz całej naszej wspólnocie Parafialnej z racji Świąt Bożego  Narodzenia składamy najlepsze życzenia.

 

Friday the 5th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.