Designer: Joomla 3.2 Templates

2 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej katedrze. Przyjmujemy także na msze święte gregoriańskie. W naszej katedrze jest codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 18.00,  z wyjątkiem niedziel i uroczystości Zachęcamy do modlitwy i adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

W każdy wtorek, o g. 8.00, odprawiana jest w kaplicy Matki Bożej , msza święta.  Możemy na tę mszę świętą, zamawiać intencje za żyjących. W ostatni wtorek miesiąca, będzie msza święta wspólna za zmarłych.

 

W tym tygodniu w liturgii przypada:

- w czwartek – św. Józefa Pelczara , biskupa,

- w sobotę – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

Na nowe główne drzwi do naszej katedry wpłaciło już trzech Ofiarodawców.

Pierwszym była Rodzina z Grodziska Mazowieckiego.  To, by chciał dołączyć do grona Ofiarodawców, może dokonać wpłaty na konto parafialne, które jest na stronie internetowej naszej Parafii oraz w każdym numerze Echa Katedry a także zgłaszając się do księdza proboszcza.

Ofiarodawcami mogę być osoby prywatne, rodziny, firmy czy grupy modlitewne.

Aktualne robiony jest odlew gipsowy drzwi, a następnie będzie odlew spiżowy.

Na stronie internetowej naszej Parafii,  jest wgrany  wirtualny spacer wewnątrz katedry i na zewnątrz. Zachęcamy do korzystania z tej nowości.

Od poniedziałku  16  do 21 stycznia, Panie z Akcji Katolickiej, zapraszają dzieci z naszej Parafii, na ferie zimowe, do Domu Katolickiego, od g. 9.00 do 14.00.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Echa Katedry. 

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia.

Friday the 5th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.