Designer: Joomla 3.2 Templates

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 22 NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej katedrze. Przyjmujemy także na msze święte gregoriańskie na przyszły rok. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy codziennie o g. 15.00, w niedziele i uroczystości  g. 15.30.

 

Od września będziemy mogli uczestniczyć w naszej katedrze w następujących błogosławieństwach.

We wtorek o godz. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. W najbliższy wtorek – I miesiąca, kapłani po mszy św. będą błogosławić chorych przez nałożenie rąk.

W czwartek I miesiąca, po mszy św. o g.18.00, będzie udzielane błogosławieństwo  ludzi młodych, o dobry wybór życia.

W przyszłą niedzielę, II miesiąca, po mszy św. o g. 12.00, będzie udzielane błogosławieństwo  rocznym dzieciom.  Rodziców prosimy o zgłaszanie dzieci przed mszą świętą. Za tych dzieci modlić się będziemy we mszy świętej.

W każdą trzecią niedzielę miesiąca o g. 12.00, modlić się będziemy w intencji małżonków. Małżonków, którzy chcą podziękować za Sakrament Małżeństwa, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. 

Terminy wszystkich błogosławieństw są na planszy przed katedrą.

Dzisiaj o g. 12.00, zapraszamy na mszę św. imieninową Ks. Biskupa Grzegorza. Po mszy św. będziemy mogli złożyć życzenia solenizantowi.

W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w wichurach i nawałnicach złożyliśmy ofiarę na tacę  - trzy tysiące osiemset sześćdziesiąt dwa złote. Dziękujemy za te ofiary, dla bardzo potrzebujących.

W poniedziałek, o g. 8.00, zapraszamy na mszę św. z racji nowego roku szkolnego.  Prosimy dzieci, młodzież nauczycieli i rodziców.

Witamy w naszej Parafii diakona Kacpra, który rozpoczyna u nas praktykę diakońską. Przez najbliższy rok będzie przygotowywał się do przyjęcia święceń kapłańskich.  Diakon Kacper pochodzi z Parafii św. Józefa Rzemieślnika  w Sosnowcu. Obejmijmy go naszą modlitwą.

W piątek w święto Narodzenia N M Panny, podczas mszy świętej o g. 18.00, będzie konsekracja dwóch wdów z naszej diecezji.

Dziękujemy za złożone przybory do plecaków dla biednych dzieci.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej – Niedzieli i Gościa  Niedzielnego.

Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Katedrę.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień imienin lub urodzin – składamy najlepsze życzenia.

Na nowy tydzień, wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Monday the 24th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.