Designer: Joomla 3.2 Templates

Chcesz usłyszeć Boga na Eucharystii? Chcesz wiedzieć jak On mówi, co On mówi do Ciebie? Wierzę, że odpowiedź jest twierdząca. W takim razie jak Bóg mówi?

Przede wszystkim mówi w Ewangelii. I to bardzo wiele. Tak wiele, że często nie jesteśmy w stanie nawet jednej rzeczy rozważyć i wprowadzić w życie. Niestety kazania nie mogą trwać kilku godzin, aby rozwiązać wszystkie problemy Ewangelii, którą słyszymy w każdą niedzielę. A przecież to właśnie z niedzielnej Ewangelii powinniśmy wiedzieć, co na dany tydzień Bóg ma nam do powiedzenia, czego oczekuje, na co mamy zwrócić uwagę.

Oczywiste jest także to, że czasami nie zrozumiemy kazania, zaśniemy (chociaż każdy z naszych duszpasterzy jest wyśmienitym kaznodzieją), albo nie potrafimy odnieść Jej do siebie, bo zainteresował nas inny fragment. Dlatego przychodzimy z pomocą i nowym pomysłem! W każdą sobotę będą ukazywały się rozważania do niedzielnej Ewangelii. Jaką będą mieć formę? Krótkich punktów, myśli, rozważań do kilku wersetów. Jak je wykorzystać? Każdy zrozumie coś inaczej, bo jest otwarty na Ducha Świętego i On mu podpowie inny werset, inny problem, inną myśl itd. W ten sposób na Mszy Świętej będziesz już rozważać Słowo Boga od samego początku i zrozumiesz, czego Bóg od Ciebie oczekuje.

Warto przeczytać takie rozważanie przed pójściem na Mszę Świętą i być już przygotowanym i wsłuchanym w to, co Bóg chce mi powiedzieć. Uwierz, o wiele lepiej przeżyjesz Eucharystię, a już w szczególności Liturgię Słowa.

Mamy nadzieję, że będzie to pomocne nie tylko w głębszym rozumieniu Pisma Świętego, ale również w pogłębianiu relacji z Bogiem.

Powodzenia!

Wednesday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.