Designer: Joomla 3.2 Templates

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Pamiętajmy o naszej pomocy duchowej zmarłym, przez zamawianie w ich intencji mszy świętych.

Przyjmujemy też na msze św. gregoriańskie.

 

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

 

W czwartek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Z tej racji zapraszamu wszystkie Panie na g. 18.00. Będziemy się modlić w ich intencji.

 

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o g. 16.00, dla starszych o g. 17.15, dla pracujących i młodzieży o g.18.30.

 

Nabożeństwo Gorzkich Żali, w niedziele Wielkiego Postu, po Mszy św.

o g. 18.00.

W tym roku przypada 100 lat odzyskania Niepodległości. Z tej racji każdego 11 dnia miesiąca, modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny podczas mszy świętej o g.18.00.

Zakończenie tych modlitw będzie 11 listopada, w Święto Niepodległości.

Po uregulowaniu wszystkich płatności za ubiegły rok, pozostało nam w kasie parafialnej kilkanaście tysięcy złotych, które możemy przeznaczyć na wydatki tego roku. Z tej racji zamówiłem projekt nowych bocznych drzwi do katedry od strony południowej. Za dwa tygodnie ten projekt będzie gotowy i będziemy mogli się z nim zapoznać. Projekt przygotowuje Pan Prof. Czesław Dźwigaj, który wykonywał drzwi główne.

 

Z racji 100 lecia odzyskania Niepodległości, planowany jest obok katedry, pomnik upamiętniający tę rocznicę. Z projektem tego pomnika będziemy mogli się zapoznać za dwa tygodnie. Mam nadzieję, że stanie się miejscem w Sosnowcu, gdzie będzie można składać wieńce i kwiaty z racji uroczystości religijnych i narodowych.

 

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Echo Katedry.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień imienin lub urodzin – składamy najlepsze życzenia.

 

Na nowy tydzień, wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Saturday the 24th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.