Designer: Joomla 3.2 Templates

10.03.19.               1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wyrażamy naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy zamawiają intencje mszalne w naszej katedrze za żywych i za zmarłych. Pięknym darem dla naszych zmarłych jest msza św. gregoriańska.

W każdą drugą  niedzielę miesiąca, o g. 12.00, możemy zgłaszać rocznicę urodzin, a w trzecią niedzielę miesiąca rocznice ślubu.

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej.  Modlić się będziemy za wdowy i wdowców.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o g. 16.30, dla starszych o g. 17.15, dla pracujących i młodzieży o g.18.30.  Nabożeństwo Gorzkich Żali, w niedziele Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 18.00. Kazanie pasyjne podczas mszy świętej o g. 18.00.

W niedzielę, 24 marca o g. 13.00, będzie transmisja mszy świętej z naszej katedry, w telewizji Polonia. Transmisja będzie na cały świat. Z tej racji w tę niedzielę 24 marca, nie będzie mszy świętej o g. 12.00. wszystkich zapraszamy bardzo serdecznie o g. 13.00.

Od najbliższego tygodnia kancelaria parafii będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-17.00.

Okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, która znajduje się za ławkami. W Wielki Czwartek złożymy w duchowym darze od parafii listę, tych którzy podjęli ten apel w naszej katedrze. 


Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.    

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę.                                                           

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia. Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy przyjemnej niedzieli.                                                                                                                                             

Na nowy tydzień, niech dobry Bóg, wszystkim błogosławi  „Szczęść Boże”.

Saturday the 18th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.