Designer: Joomla 3.2 Templates

24.03.19.              3  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

Wyrażamy naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy zamawiają intencje mszalne w naszej katedrze za żywych i za zmarłych. Pięknym darem dla naszych zmarłych jest msza św. gregoriańska.

W każdą drugą  niedzielę miesiąca, o g. 12.00, możemy zgłaszać rocznicę urodzin, a w trzecią niedzielę miesiąca rocznice ślubu.

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za zmarłych.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o g. 16.30, dla starszych o g. 17.15, dla pracujących i młodzieży o g.18.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali, w niedziele Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 18.00. Kazanie pasyjne podczas mszy świętej o g. 18.00.

W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Msze święte o g. 7.00, 8.00 i o 18.00. Msze świętą o g. 7.00 odprawi Ks. Bp Grzegorz Kaszak, Pasterz naszej Diecezji.30 marca b.r. (sobota) b.r. o godz. 11.00  w bazylice katedralnej w Sosnowcu będziemy wspólnie modlić się w intencji ks. bpa Grzegorza Kaszaka, który w tych dniach obchodzić będzie 10. rocznicę biskupiej konsekracji i biskupiego pasterzowania w Diecezji Sosnowieckiej.
Pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkich kapłanów, siostry zakonne, ministrantów, ruchy, grupy i stowarzyszenia działające na terenie naszej diecezji oraz wszystkich naszych wiernych do wspólnej modlitwy na Eucharystii.
Dziękując Panu Bogu za posługę pasterską naszego biskupa, będziemy razem „szturmować niebo” prosząc Boga o Jego błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski i modląc się za naszego biskupa Grzegorza.
Bądźmy razem 30 marca o 11.00 w katedrze sosnowieckiej.
Po mszy świętej będzie możliwość złożenia życzeń księdzu biskupowi w Domu Katolickim, gdzie Ksiądz bp Grzegorz spotka się ze wszystkimi.
Serdecznie zapraszamy

W niedzielę, 24 marca o g. 13.00, będzie transmisja mszy świętej z naszej katedry. Z tej racji, nie będzie mszy św. o g. 12.00. Wszystkich zapraszamy na g. 13.00.

Wszystkich, którym czas pozwala, zapraszamy w na godz. 13.00, byśmy mogli wypełnić naszą świątynię. Jest to rzadka okazja, by w takiej mszy świętej brać udział, mając przekonanie, że oglądają nas Rodacy z całego świata.

Rekolekcje wielkopostne dla starszych rozpoczniemy w piątą Niedzielę Wielkiego Postu 7 kwietnia. Rekolekcje wygłosi ks. dr Michał Knapik.

Spotkanie dla Sodalicji Mariańskiej będzie w środę o godz. 17.00, w Domu Katolickim .

25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej o godz. 18.00 z racji obchodzonego Dnia Świętości Życia podczas Mszy Świętej, osoby które pragną podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a Nienarodzonego mogą to uczynić w sposób uroczysty. Osoby chętne do podjęcia się tej szczególnej modlitwy i aktu wiary jako obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci serdecznie zapraszamy do udziału.
Zachęcamy również do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji w naszych parafiach. 

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w - Niedzieli i Gościa Niedzielnego.        

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę.                                                            

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia. Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy przyjemnej niedzieli.                                                                                                                                              

Na nowy tydzień, niech dobry Bóg, wszystkim błogosławi  „Szczęść Boże”.

Saturday the 18th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.