Designer: Joomla 3.2 Templates

Info2012

Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o tych, którzy odeszli, których nie ma już wśród nas. W tę scenerię zadumy i refleksji wpisują się, tradycyjne już, Zaduszki Jazzowe organizowane przez Parafię Katedralną NMP w Sosnowcu, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Sosnowcu i II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater w Sosnowcu.

 List jest szczególną formą porozumiewania się między ludźmi. Pozwala na otwarcie serca. Czasami nie stać nas na to, albo po prostu w danym momencie nie jesteśmy jeszcze na to gotowi, by w zwykłej rozmowie poruszać sprawy ważne, które jakoś łatwiej przychodzi opisać w liście.

W dniach 8 i 9 października 2012  Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Sosnowcu świętował jubileusz swojej działalności na terenie Sosnowca. Jest najstarszą placówką specjalną w mieście, która od  65 lat pracuje  z uczniami z niepełnosprawnością umysłową w powojennej Polsce.

W miesiącu październiku w Katedrze nabożeństwa różańcowe odprawiane są w następujących godzinach:

W ostatnią sobotę września odbyła się pielgrzymka autokarowa do Kamienia Śląskiego i na Górę św. Anny

 

16 września na Mszy św. o 10.30 ks. Proboszcz poświęcił tornistry uczniom klas I. Był to także pierwszy dzień triduum do św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży polskiej.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.