Designer: Joomla 3.2 Templates

Info2012

19 czerwca młodzież z rąk ks. biskupa Grzegorza przyjęła sakrament bierzmowania. Opiekunem grupy był ks. Andrzej Lis. Zapraszamy na fotoreportaż z tej uroczystości.

O Sercu Maryi jako pierwszy pisze św. Łukasz. Pierwsze ślady kultu Serca Maryi napotykane są w XII wieku. Na wielką skalę kult Serca Maryi rozwinął św. Jan Eudes. Kult, który szerzył, nosił nazwę Najświętszego Serca Maryi lub Najsłodszego Serca Maryi; łączył go ze czcią Serca Pana Jezusa.

W niedzielę 10 czerwca w Katedrze swoją Mszę prymicyjną odprawił ks. Michał Knapik. Ksiądz Neoprezbiter po Mszy udzielił specjalnego błogosławieństwa. Zapraszamy na fotoreportaż z tej uroczystości.

Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej było celem wycieczki – pielgrzymki dzieci uczęszczających na scholkę parafialną, ministrantów i młodzieży, która niebawem przystąpi do bierzmowania. Zapraszamy na fotoreportaż z wyjazdu.

Stało się – stadion oszalał – jak śpiewa Liber i góralska kapela Ino Ros. Ale nie tylko stadion oszalał. Większość naszych rodaków ogarnęło Euro szaleństwo.

Fotoreportaż z tegorocznej procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała, którą poprowadził ks. bp Grzegorz Kaszak.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.