Designer: Joomla 3.2 Templates

Info2012

Po swym zmartwychwstaniu Chrystus wielokrotnie ukazywał się uczniom, zaś czterdziestego dnia na ich oczach wzniósł się do nieba z Góry Oliwnej. Określenie „Wniebowstąpienie Pańskie” pochodzi z opisu, przekazanego nam przez św. Łukasza w Dziejach Apostolskich.

Dzieje Apostolskie mówią o tym, że Apostołowie wraz z Maryją trwali na modlitwie oczekując na zesłanie Duch Świętego. Stąd też zwyczaj odprawiania nowenny przed tą uroczystością. Zapraszamy do dziewięciodniowej modlitwy. W tym roku nowenna rozpoczyna się 18 maja.

Czy można czcić Matkę Bożą, a jeżeli tak, to jaki kult jest Jej należny? Co leży u podstaw kultu maryjnego?

Objawienia Matki Bożej w Fatimie doznało troje portugalskich dzieci – pasterzy w 1917 roku: Francisco i Jacinta Marto oraz Lúcia Santos. Treść objawień została oficjalnie uznana przez Kościół katolicki w 1930 roku.

W maju wierni częściej niż zwykle gromadzą się wokół figurek i kapliczek Matki Bożej, dając w ten sposób wyraz swojej wiary i przywiązania do Maryi. Na placu wokół Katedry są dwie figurki poświęcone Najświętszej Pannie.

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.