Designer: Joomla 3.2 Templates

Info2012

Wieloletnim zwyczajem uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Sosnowcu wystawili Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Jednak tegoroczne przedstawienie przybrało trochę odmienny charakter. Odegrane scenki związane ze Świętami Bożego Narodzenia połączyły świat współczesny z tym sprzed dwóch tysięcy lat.

Czcigodni Księża! Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 9 grudnia br. w godzinach porannych doszło do haniebnego czynu znieważenia Świętości Narodowej – naszej Królowej, która ze wzgórza Jasnej Góry otacza płaszczem swej opieki cały polski naród. To nasz rodak chciał dokonać zniszczenia Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani.

Zgromadzone na Mszy Roratniej dzieci odwiedził św. Mikołaj. Jak zawsze było wiele radości i podarunki. Wszystko to działo się oczywiście 6 grudnia.

15 grudnia w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu odbędzie się dzień skupienia dla Rodziny Radia Maryja. Oto program spotkania:

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to patronalne święto Sodalicji Mariańskiej. Maryja z Nazaretu, Matka Boga i Człowieka, Matka Pełna Łaski jest naszą nauczycielką i przewodniczką na drodze wiary. Jakże ważny jest wzór Maryi właśnie w „Roku Wiary”, który obecnie przeżywamy. Kluczowym słowem w Jej świętym życiu jest zawierzenie.

W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w Katedrze w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.