Designer: Joomla 3.2 Templates

Info2011

Tajemnica śmierci na jazzowoW sosnowieckiej bazylice katedralnej w niedzielny wieczór, 6 listopada, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater oraz muzycy jazzowi śpiewem, modlitwą i teatralnymi scenkami wprowadzili obecnych w nastrój Zaduszek. Na ekranie wyświetlane były imiona i nazwiska pracowników oświaty i kultury Sosnowca, a w prezbiterium jazzowe standardy przedstawił „Hipnoza Just Duet”. Między utworami był czas na modlitwę różańcową oraz scenki teatralne, m.in. o pokonaniu śmierci i Szatana przez Chrystusa. Całość podsumował i błogosławieństwa udzielił bp Grzegorz Kaszak. Młodzież do występu przygotowali ks. Dawid Kuczek i ks. Andrzej Lis, katecheci z LO im. Plater.

Halloween – czy to tylko zabawa?,,Święto cukierka” lub ,,Święto dyni”, jak pieszczotliwie określa się Halloween w Stanach, od lat szuka sobie miejsca nad Wisłą. Szkoły organizują dyskoteki, na które nie wypada nie przyjść we wdzięcznym przebraniu wampira czy czarownicy, w restauracjach w nocy z 31 października na 1 listopada trwają podobne zabawy dla starszych, a na wystawach wielu sklepów króluje wydrążona dynia, która mile kojarzy się z jesienią, a tylko nielicznym z duszą potępioną... 

Napisali: montują miedziane pokrycieWierni odwiedzający sosnowiecką bazylikę katedralną zauważyli, że od pewnego czasu trwają tam roboty remontowe. Część dachu sosnowieckiej katedry otrzymała miedziane pokrycie.

Jaki sens ma wyczytywanie nazwisk zmarłych, skoro Bóg i tak ich wszystkich zna?  

DachTrwa remont (wymiana) dachu na nawie bocznej katedry sosnowieckiej. Dzięki temu nie będą m.in. niszczone bezcenne malowidła, na których robiły się zacieki.

Hospicjum w katedrzeNa zakończenie 67 Tygodnia Miłosierdzia w katedrze sosnowieckiej miało miejsce niezwykłe wydarzenie.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.