Designer: Joomla 3.2 Templates

Info2011

Imieniny Księdza Biskupa (foto)109 księży przybyło 3 września (sobota) do sosnowieckiej katedry, aby złożyć biskupowi Grzegorzowi Kaszakowi najlepsze życzenia. Kazanie w czasie Mszy św. wygłosił bp Piotr Skucha. Przypomniał w nim m.in. postać patrona naszego biskupa, czyli św. Grzegorza. W czasie Eucharystii śpiewał katedralny chór „Lutnia”. Po Mszy św. księża przeszli do Domu Katolickiego, by jeszcze raz życzyć biskupowi wszystkiego, co najlepsze.

Bogaty program SMDSDobiegają końca przygotowania do Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej. To największe wydarzenie religijno – kulturalne dla ludzi młodych w ciągu roku w Sosnowcu. Złożą się na niego m.in.: festiwal piosenki, Marsza dla Życia, ewangelizacja uliczna, koncerty, projekcje filmowe, nabożeństwa, festyn. SMDS odbędą się od 23 do 25 września.

Katedralny odpust A.D.201115 sierpnia sosnowiecka bazylika katedralna szczelnie zapełniła się ludźmi, którzy przybyli na odpust Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Mszy św. przewodniczył bp Grzegorz Kaszak. Do wygłoszonej homilii w naszym serwisie jeszcze wrócimy. Przybyli z wielką uwagą przyglądali się zmianom, jakie zachodzą w katedrze (m.in. nowa posadzka, nowe miejsce biskupiego tronu, zmiany w prezbiterium itd.). Po Eucharystii, procesji, poświęceniu ziół i kwiatów był też czas na oddanie czci relikwiom błogosławionego Jana Pawła II, jakie od niedawna znajdują się w katedrze. Każdy chciał uczcić Papieża – Polaka przez ucałowanie kropli krwi w nowym relikwiarzu. Diakon trzymający go miał momentami problem, tak wielki zrobił się ścisk. Ale udało się. Resztę niech opowiedzą zdjęcia…

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.