Designer: Joomla 3.2 Templates

Info 2014

Mamy ukończony prowizoryczny dach nad całą katedrą oraz nad zakrystią.

Wewnątrz świątyni pod sklepieniem, w miejscu gdzie odpada malatura Tetmajera, zostało zbudowane drewniane rusztowanie, aby można było przystąpić do prac zabezpieczających. Na zdjęciach można porównać tempo odpadania malowidła.

Święto Niepodległości stało się, jak co roku w parafii katedralnej, okazją do modlitwy wszystkich diecezjan w intencji Ojczyzny. Tym razem - ze względu na pożar, który 29 października strawił dach katedry i zniszczył jej wnętrze - Biskup Grzegorz Kaszak sprawował ją w Domu Katolickim.

Wewnątrz katedry zamontowana została tymczasowa instalacja elektryczna razem z oświetleniem. Budowa prowizorycznego dachu również dobiega końca. Niestety wciąż po kawałku od sklepienia odrywa się fresk "Koronacja NMP" znajdujący się na skrzyżowaniu naw.

Nadpalona konstrukcja dachu jest obecnie wzmacniana i pokrywana brezentem. Klerycy sosnowieckiego seminarium razem z rektorem ks. Konradem Kościkiem porządkowali dziś wnętrze katedry i sklepienie.

Dziś na katedrze nadal trwały prace przy usuwaniu spalonych i zniszczonych elementów z dachu. W toku prowadzonego śledztwa prokuratura wykluczyła podpalenie jako przyczynę pożaru.

W dzisiejszą niedzielę wierni mogli z otwartego przedsionka zobaczyć wnętrze naszej katedry. Widok zniszczeń u wielu spowodował głębokie wzruszenie. Tymczasem trwają przygotowania do odbudowy spalonego dachu.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.