Designer: Joomla 3.2 Templates

Info 2014

Nie da się skomentować...

W minioną sobotę członkinie Sodalicji Mariańskiej z Sosnowca i Czeladzi przeżywały Diecezjalny Dzień Skupienia, któremu przewodniczyli ks. Dawid Marek – parafialny moderator Sodalicji oraz ks. Mariusz Dydak. W spotkaniu uczestniczyli także ks. Dariusz Stopa i ks. Paweł Łajca.

Bardzo często, a głównie w okresie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych wierni w charakterystyczny sposób wyrażają swoją serdeczną więź ze zmarłymi, zamawiając wypominki oraz Msze święte w ich intencji. Chcą w ten sposób w odruchu miłości pomóc swoim bliskim w osiągnięciu zbawienia. Jedną z form pamięci modlitewnej, uznawaną od wieków za szczególnie skuteczną, są Msze święte gregoriańskie.

18 października swój jubileusz 110-lecia Chór Katedralny „Lutnia” rozpoczął mszą św. pod przewodnictwem biskupa Grzegorza. Po niej przyszedł czas na świąteczny koncert.

W minioną niedzielę nasza parafia po raz kolejny włączyła się w ogólnopolskie obchody XIV Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie".

Jak co roku pracownicy, wolontariusze i rodziny podopiecznych sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza zgromadzili się na Mszy św. w naszej katedrze. Eucharystii, poprzedzonej modlitwą wypominkową za zmarłych, przewodniczył ks. Mariusz Karaś, kanclerz Kurii Diecezjalnej.

Friday the 25th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.