Designer: Joomla 3.2 Templates

Info 2014

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystej Sumy Odpustowej, której przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu ze Święta Wojska Polskiego w ramach stulecia Legionów Polskich w Zagłębiu Dąbrowskim.

22 czerwca Mszę św. prymicyjną odprawił w naszej katedrze ks. Krzysztof Golonka - neoprezbiter, który odbywał praktykę diakońską w naszej parafii. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i przeczytania przemyśleń, jakimi dzieli się z nami Prymicjant.

W sobotę 21 czerwca dzieci z naszej parafii (m. in. schola i ministranci) udały się na bezpłatną wycieczkę do Tarnowskich Gór. Odwiedziły Sztolnię Czarnego Pstrąga i Zabytkową Kopalnię Srebra. Wyjazd był sfinansowany z ofiar czytelników „Echa Katedry”. Za hojność serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z procesji Bożego Ciała. Procesja przeszła 19 czerwca ulicami: Małachowskiego, Zwycięstwa i Kościelną.

W minioną niedzielę 15 czerwca gościliśmy w naszej parafii ks. Rafała Chajdugę - pracującego od czterech lat na Ukrainie sosnowiczanina. Ksiądz Rafał powoli zapisuje się w historii Sosnowca i swoich ukraińskich parafii jako organizator wyjazdów wakacyjnych dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.