Designer: Joomla 3.2 Templates

Info 2014

9 maja do sosnowieckiej Katedry przybyli przedstawiciele różnych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich, aby razem zgłębiać będący mottem tegorocznych Ekumenicznych Dni Biblii fragment Psalmu 73: "Dla mnie zaś dobrze jest być blisko Boga".

Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzona w naszej katedralnej bazylice stała się okazją do modlitwy w intencji Ojczyzny i miasta Sosnowca.

„Choć przyjdzie nam umrzeć, to możemy być pewni, że po śmierci jest życie, w którym oczekuje nas zmartwychwstały Jezus Chrystus. Bo On żyje, gdyż śmierć nie ma już nad nim władzy” – tymi słowami Biskup Grzegorz Kaszak podsumował homilię wygłoszoną w sosnowieckiej katedrze w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

W wielkosobotni wieczór pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza rozpoczęły się obchody Wigilii Paschalnej, która w myśl przepisów liturgicznych należy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Wielka Sobota to w liturgii czas ciszy i czuwania przy Grobie Pańskim. Dzień ten jest okazją do pobłogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. W samo południe pokarmy pobłogosławił zgromadzonym w katedrze parafianom Biskup Grzegorz.

Tradycyjnie już, spośród wszystkich dni świętowania Triduum Paschalnego, wielkopiątkowa liturgia Męki Pańskiej zgromadziła w naszej katedrze najliczniejsze rzesze parafian i gości, którzy przyszli podziękować za dar ogromnej miłości Boga – Dawcy wszelkiego dobra.

Tuesday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.