Designer: Joomla 3.2 Templates

Info2015

Rzecznik Episkopatu o przyjęciu Konwencji: to naruszenie podstawowych zasad cywilizacji.

To jest naruszenie podstawowych zasad cywilizacyjnych i niestety stało się to również w Polsce w Roku Jana Pawła II – ubolewa rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch. Sejm przyjął dziś ustawę ratyfikującą Konwencję "antyprzemocową" Rady Europy.

Obecnie w katedrze odnawiana jest ambona. Rozpoczęły się prace konserwatorskie w kaplicy Matki Bożej Różańcowej i przy ołtarzu głównym.

Na ścianach powieszone są nowe ramy do stacji Drogi Krzyżowej. Trzy uszkodzone podczas pożaru żyrandole są już odnowione.

Tymczasem polichromie czekają na renowację.

W poniedziałek, 2 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia we wszystkich kościołach diecezji sosnowieckiej ze względu na trwający Rok Życia Konsekrowanego pod zwykłymi warunkami będzie można uzyskać odpust zupełny.

Mimo śniegu praca przy układaniu dachówki wre.

Słowo Księdza Proboszcza po kolędzie A.D. 2015

Moi Drodzy, dobiegła końca wizyta duszpasterska. Pragniemy Drogim Parafianom serdecznie podziękować za wspólną modlitwę, za miłe i często pełne życzliwości przyjęcie kapłana w swojej rodzinie. Za każdą chwilę spotkania, za okazane dobro dla kościoła i naszej parafii każdemu mówimy „Bóg zapłać”.

Trwają prace przy katedrze. Elementy tymczasowego zabezpieczenia dachu zostały usunięte. Więźba dachowa jest już w całości pokryta folią paroprzepuszczalną, a obecnie trwa łacenie dachu. Na gotowej konstrukcji drugiej połowie najbliższego tygodnia pracownicy rozpoczną układanie dachówki.

Thursday the 21st. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.